Wielka miłość która na zawsze odmieniła życie tych dwojga osób!Maggie Edwards i Caleb Earwood byli zakochani w sobie od liceum tak mocno, że przechodzi przez wszystko co zsyłał im los. Nawet gdy Caleb został powołany do marines, para pozostała razem.

Ze względu na zmienny los para postanowiła szybko wziąć ślub. Ceremonia była pięknym wydarzeniem, ale był jeden szczególny moment, który podbił serca wszystkich obecnych.

Dzięki fotografowi ślubnemu Dwayne’owi Schmidtowi chwila uchwycona poniżej podbiła serca wszystkich internautów. Jak to się stało? Co pokazuje poniższe zdjęcie? O tym przekonacie się w dalszej części historii.

Image by Dwayne Schmidt Photography

Poznajmy parę

Maggie Edwards i kapral piechoty morskiej Caleb Earwood byli przyjaciółmi od wielu lat, zanim zdecydowali się wyrazić swoją miłość na ślubnym kobiercu. Kiedy w końcu postanowili zawiązać węzeł, postawili na zwykłą ceremonię ślubną.

Maggie i Caleb są tej samej wiary, dlatego też postawili na bardzo skromną uroczystość, która w ich wierze jest odbierana najlepiej. Przyszła panna młoda jednak wiedziała tego, jak wiele zaskoczeń czeka ją podczas tej ceremonii.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Słodziaki ze szkoły średniej

Caleb i Maggie spotykali się ze sobą jeszcze za czasów szkolnych. Oboje uczęszczali do liceum w Asheville, gdzie zaczynali jako przyjaciele.

W 2012 r. Caleb został powołany do służby w korpusie piechoty morskiej USA. Mniej więcej w tym czasie para zdała sobie sprawę, że ich związek wykraczał poza przyjaźń. Zaczęli się spotykać w romantycznym kontekście i wkrótce stało się jasne, że ich związek był czymś wyjątkowym.

Para szybko nauczyła się wszystkiego o drugiej osobie. Byli bardzo zgodni ze sobą i mieli wiele cech wspólnych.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Zwykłe spotkanie bez internetu

Maggie i Caleb spotkali się poprzez wcześniejszą znajomość internetową, czy też randki z Tindera. Zamiast tego spędzali czas jako przyjaciele i romantyczny związek rozwijał się w pełni naturalnie.

W rozmowie z WLOS News 13 Caleb powiedział: „Byliśmy razem wszystkie cztery lata liceum, spędzaliśmy dużo czasu w szkole… Potem, kiedy dołączyłem do piechoty morskiej, byłem w mojej jednostce i zacząłem tęsknić. Raz wróciłem do domu i spędziliśmy wolny czas, a potem zaczęliśmy się oficjalnie spotykać ”.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Zaręczyny

Para spotykała się przez dwa lata, a w 2014 roku zaręczyli się. W tym czasie uważano ich za dość młodych do małżeństwa, ale byli pewni swojej miłości do siebie nawzajem. Wydawało się, że to właściwy krok, aby wspólnie spędzić resztę życia.

Caleb powiedział WLOS News 13: „Wychowaliśmy się w wierze kościelnej przez całe nasze życie, a wraz za tym idzie wiesz, małżeństwo. To pierwszy krok w naszym życiu razem”.

Niestety ich wspólna droga do prawdziwej miłości nigdy nie przebiegała gładko.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Długi dystans

W wieku 21 lat Caleb był już w marinie od trzech lat. Oznaczało to, że młoda para znosiła wyzwania na odległość dłużej, niż by mogli zakładać na początku.

Para nie spodziewała się takiej sytuacji, ale Caleb był oddany jego służbie. Pochodził z rodziny wojskowej i chociaż bycie daleko od swojej kobiety było trudne, wierzył, że ich związek przetrwa odległość. I miał rację.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Silna wiara

Przy doborze partnera życiowego na ogół ważne jest, aby wartości były wspólne. Tak było w przypadku Maggie i Caleba, którzy podzielają silny system wierzeń oparty na wierze w Boga.

Ich silna wiara zapewnia, że przetrwają każdą przeszkodę, jaka nadejdzie. Kiedy Caleb stacjonował za granicą, a Maggie czekała w domu, modlitwa pomogła parze przetrwać trudne chwile. Modlitwa poprowadziła ich także przez proces planowania ślubu.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Planowanie wielkiego dnia

Nie od dziś wiadomo, że ślub wymaga mozolnego planowania. Oprócz wybrania daty para musimy wybrać miejsce, rozrywkę, wyżywienie i listę gości. Tak właściwie to tylko początek.

Jednak podczas planowania ślubu para zaczęła orientować się, że ich wybory nie dzieją się bez powodu. Dokonywane wybory miały zwiastować to, czego Maggie nie mogła się spodziewać.

Image by Wu Jianxiong / Unsplash

Zapisz datę

Maggie i Caleb długo zastanawiali się, czy chcą ślubu w lecie czy w zimie. W końcu zdecydowali się na sobotę pod koniec maja. Nie zastanawiali się zbytnio nad datą i byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że wybraną datą był weekend z okazji Dnia Pamięci.

Odkrycie tej informacji spowodowało, że para martwiła się, że będą mieli problem ze znalezieniem miejsca na ceremonię. Maggie powiedziała WLOS News 13: „Nie miałam pojęcia. Próbowałem to zmienić, ale przy tym wszystkim nie mogliśmy zmienić daty. ”

Image by Maggie Earwood / Facebook

Znalezienie fotografa

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu idealnego ślubu. Na przykład wybór odpowiedniego miejsca może mieć duży wpływ na sukces imprezy.

Tym, czym martwili się Caleb i Maggie, było znalezienie dobrego fotografa. Ważne było dla nich, aby mieli idealne pamiątki z tego szczególnego dnia i zaczęli się martwić, kiedy nie mogli znaleźć dobrego fotografa a czas mijał. Para zwróciła się do modlitwy, aby Bóg pomógł im w potrzebie.

Image by James Bold / Unsplash

Sukces

Problemem nie było tylko znalezienie fotografa. Wyzwanie polegało na znalezieniu odpowiedniego dla nich fotografa. Chcieli kogoś, kto uchwyciłby esencję swojej miłości do siebie w tym szczególnym dniu. Nie chcieli byle kogo za obiektywem aparatu.

Gdy dzień ślubu był coraz bliżej, znaleźli fotografa o nazwisku Dwayne Schmidt. Zostali poruszeni pracą jego portfolio i postanowili sprawdzić czy fotograf będzie dostępny. Czy aby nie za późno?

Image by @dwaynesimages / Instagram

Pozostań pozytywny

Do tej pory para poradziła sobie z każdym wyzwaniem, jakie rzuciło im planowanie ślubu. Ustalenie daty ślubu jako Weekendu Dnia Pamięci miało pewne zalety.

Jednym z kluczowych pozytywów było to, że data oznaczała, że przyjaciele Caleba z wojska będą mogli wziąć udział w weselu. Jak wyznał Celeb dla WLOS News 13: „To również zadziałało na naszą korzyść… Ponieważ ciężko mi i moim kumplom wyjść z pracy będąc w Korpusie Morskim”.

Caleb i Maggie byli w stanie utrzymać pozytywne nastawienie i wierzyli, że spotkanie z fotografem zakończy się sukcesem.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Nie mógł powiedzieć nie

Kiedy para poznała Schmidta, nie mógł odmówić. Para wyjawiła, że będzie to ślub wojskowy i był zaszczycony, że może być jego częścią.

W wywiadzie dla WLOS News 13 Schmidt wyjaśnił, dlaczego jego decyzja była łatwa. „Są weterani, którzy nadal służą w tym czasie, i mówią, że Dzień Pamięci nie polega tylko na pamiętaniu o zmarłych ludziach”.

Image by @dwaynesimages / Instagram

Idealny do tej pracy

Jeśli chodzi o Maggie i Caleba, Schmidt był idealny do pracy z wielu powodów. Nie tylko kochali jego portfolio, ale wiedzieli, że Schmidt był patriotycznym obywatelem, który rozumiał ofiary składane przez wojska USA.

Dwayne powiedział WLOS News 13: „Wiedząc że będzie to wesele wojskowe i wiedząc, że będzie tam ze swoim mundurem, kumplami i innymi rzeczami, po prostu chciałem być tego częścią”.

Wydawało się, że wszystko jest w najlepszym porządku, aż w środę przed ślubem Dwayne podszedł do pary z niepokojącymi wiadomościami.

Image by Dwayne Schmidt Photography / Faecbook

Zwróć się ku najwyższemu

Niecały tydzień przed ślubem Dwayne poinformował parę, że zaczął się źle czuć. Powiedział im, że odczuwa silny ból po bokach i że będzie potrzebował operacji, aby usunąć kamienie nerkowe.

Dwayne udał się na operację w czwartek wieczorem, na kilka dni przed planowanym sfotografowaniem ślubu. Para miała mało czasu na poszukiwanie nowego fotografa i zwróciła się do modlitwy w nadziei na szybkie wyzdrowienie.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Szybki powrót do zdrowia

Maggie i Caleb nie poddali się, gdy dowiedzieli się, że Dwayne źle się czuje. Ich wiara i pozytywność sprawiły, że wierzyli, że wszystko się ułoży, tak czy inaczej.

Kilka dni przed ślubem Dwayne poinformował ich, że ich wiara się opłaciła. Szybko wyzdrowiał i będzie mógł sfotografować ich ślub zgodnie z planem. Praca była dla niego ważna i był zadowolony, że mógł się w to zaangażować.

Image by @dwaynesimages / Instagram

Ciężka praca

Fotografowanie ślubu jest fizycznie wymagającą pracą. Fotograf musi być ciągle w ruchu, aby mieć pewność, że uchwyci wszystkie najlepsze kąty. Dwayne wyjaśnił WLOS News 13, że musi się upewnić, że „uchwycił dla nich chwilę… Biegaliśmy przez 8-10 godzin z rzędu”.

Mimo że Dwayne szybko wyzdrowiał, możliwość sfotografowania specjalnego dnia Maggie i Caleba była niemal cudem. Po zabiegu miał tylko dwa dni na powrót do zdrowia.

Image by @dwaynesimages / Instagram

Wielka niespodzianka Celeba

Gdy w końcu nadszedł 23 maja 2015 r., Wszystko udało się załatwić w sam raz na wielki dzień. Maggie wyglądała pięknie w swojej sukience, a Caleb był ubrany w swój niebieski mundur morski.

Dla Caleba ślub był czymś więcej niż świętowaniem jego miłości do Maggie. Miał niespodziankę w rękawie i poprosił, by Dwayne uchwycił akt tuż przed ceremonią. Czym dokładnie był wspomniany akt?

Falling Into Place

Image by Maggie Earwood / Facebook

Pierw spójrz na zdjęcia

Specjalnym trendem, który stał się popularny w ciągu ostatnich kilku lat, jest zdjęcie „pierwszego spojrzenia”.

Fotograf wyjaśnił ten trend: „Zdjęcia z pierwszego spojrzenia upamiętniają emocje, podziw i miłość między parą tuż przed rozpoczęciem ceremonii.”

Caleb i Maggie spodobał się pomysł zrobienia czegoś specjalnego przed ceremonią, ale chcieli też zachować tradycyjny ślub. Oznaczało to, że nie mogli się widzieć przed swoim ślubem. Jak więc zrobić takie zdjęcie?

Image by David Thomaz / Unsplash

Dzielenie się błogosławieństwem

Caleb i Maggie połączyli myśli i wymyślili alternatywę dla „pierwszego spojrzenia”. Uznali, że chcą, aby ich chwila była ugruntowana w wierze.

Ich plan polegał na wspólnym pobłogosławieniu tuż przed ceremonią. Nikt nie spodziewał się, że ten moment będzie tak wyjątkowy i romantyczny.

Maggie wyjaśniła ABC News: „Ukryli mnie w pokoju, a on wszedł na klatkę schodową i wyciągnął rękę, a ja złapałem go za rękę”.

To, co stało się potem, zaskoczyło wszystkich…

Image by Maggie Earwood / Facebook

Wielkie nerwy

Zwykle najbardziej panna młoda odczuwa nerwy, przygotowując się do wyjścia. Jednak przed ceremonią poświęcenia to Caleb trząsł się z nerwów.

W WLOS News 13 wyjaśnił: „Poszedłem do pokoju pełnego dziewczyn i można było powiedzieć, że byłem już zdenerwowany”.

Kiedy kochana para zacisnęła ręce, Maggie poczuła, jak się trzęsie. Przypomniała sobie: „Kiedy po raz pierwszy złapałam go za rękę, bardzo się trząsł, więc wiedziałam, że był bardzo zdenerwowany”.

Image by Dwayne Schmidt Photography

Emocjonalny romans

Dla Caleba związek pary obejmował zawsze obecnego Boga. Caleb wyjaśnił: „Mieliśmy razem stawiać pierwsze kroki w życiu i nie chcieliśmy robić kroku bez woli Bożej”.

Kiedy Caleb wziął Maggie za rękę i zaczął recytować błogosławieństwo, emocje rosły. Były uśmiechy, łzy i wspólne poczucie dumy.

Maggie powiedziała ABC News: „Uszczęśliwiło mnie to, że czuliśmy to samo co do Boga. Po prostu mnie uszczęśliwiło”.

Image by Dwayne Schmidt Photography

Wszyscy zostali przeniesieni

Energia w pokoju podczas błogosławieństwa była czymś innym. Cała publiczność była poruszona chwilą i nie tylko oni poczuli się emocjonalnie.

„Gdy tylko ich dłonie się dotknęły, zaczął się cały czar… Cały pokój był pełen emocji… Próbowałem nie płakać i skupiać się na tym, co robię”, powiedział Schmidt dla ABC News.

Ten moment był wyjątkowy.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Moment Caleba

Przez łzy Caleb podzielił się z tłumem pięknym błogosławieństwem. Później wyjawił, za co się modlił: „Modliłem się do Boga za moją piękną i inteligentną żonę, którą pobłogosławił mnie i niesamowitą rodzinę, z którą się ożeniłem”.

Maggie dodała: „Ulżyło mi, gdy dowiedziałem się, że osoba, z którą chciałam się ożenić, podobnie odczuwała Boga”.

To podczas tego specjalnego błogosławieństwa Dwayne uchwycił coś naprawdę i nieoczekiwanie cudownego.

Image by Dwayne Schmidt Photography

Coś bardzo wybitnego

Wielu fotografów dzieli się swoją pracą w mediach społecznościowych. Aby podekscytować fanów swoim najnowszym projektem, często publikują zapowiedzi tego, co ma nadejść.

Dwayne był szczególnie podekscytowany tym specjalnym projektem i natychmiast udostępnił zapowiedź w mediach społecznościowych. Miał nadzieję, że ludzie będą tak samo podekscytowani jak on. Nie spodziewał się, że zdjęcie stanie się międzynarodowym hitem. Zdjęcie w kilka dni wygenerowało ponad 30 000 polubień na Facebooku i stało się popularne.

Image by Dwayne Schmidt Photography / Facebook

Popularność zdjęcia w sieci

Zaskakujące zdjęcie Dwayne’a spodobało się z wielu osobom. Historia kryjąca się za obrazem była znacząca dla wielu osób z całego świata.

Dwayne wyjawił ABC News: „Tak wielu ludzi wysyła mi e-maile z podziękowaniami za podzielenie się tym. Właśnie tym powinna być Ameryka”.

Amerykanów poruszył sposób, w jaki para ukazała miłość i nadzieję w czasie patriotycznego smutku. To wyglądało prawie tak, jakby dzień był błędnie wybrany na ślub w weekend Dnia Pamięci.

Image by Image by Maggie Earwood / Facebook

Tradycyjne wartości

W dzisiejszych czasach śluby niereligijne stają się coraz bardziej popularne, a jednak ten ultra-tradycyjny wizerunek Maggie i Caleba zyskał globalną uwagę.

Według The Knot zdjęcie i reakcja masowa pokazują rolę, jaką tradycja nadal odgrywa w USA.

„Cenimy tradycje w Ameryce” – mówi dr Markman w wywiadzie. „A to zdjęcie jest tego dowodem.”

Co więcej, zdjęcie jest nasycone miłością i szacunkiem, jakie para ma dla siebie nawzajem.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Uchwycenie chwili

Dwayne był fotografem przez ten sam czas, kiedy Caleb był żołnierzem. Było to trzyletnie doświadczenie, a jednak nigdy wcześniej nie uchwycił czegoś tak niezwykłego.

Kilka lat później zdjęcie Caleba i Maggie nadal widnieje na jego stronie internetowej. Podpis pod zdjęciem brzmi: „Ponieważ był to weekend Dnia Pamięci, ta wzruszająca wymiana nie mogła być doskonalsza. Caleb trzymał Maggie za rękę, odmawiając modlitwę za ich małżeństwo i wspólne życie, uważając, by nie zobaczyć jej w drzwiach, zanim poszła korytarzem kościelnym. Miałem szczęście być świadkiem tak poruszającego momentu, a tym bardziej uchwycić go ”.

Dodał: „Miałem szczęście sfotografować kilka ślubów, ale to chwila, którą zapamiętam na zawsze”.

Image by @dwaynesimages / Instagram

O fotografie

Przed fotografią Dwayne otrzymał już wyróżnienia za swoją pracę. Został nagrodzony „Najlepszym fotografem” dwa lata z rzędu w konkursie Reader’s Choice Awards zarówno w 2014, jak i 2015 roku.

Oczywiście Dwayne nie zawiódł Maggie i Caleba. Wszystkie zdjęcia, które wykonał tego dnia, okazały się cudownie. Dziś Dwayne nadal pracuje jako profesjonalny fotograf i nadal rejestruje wyjątkowe chwile dla nowożeńców i ich rodzin.

Image by @dwaynesimages / Instagram

Po ślubie

Po ceremonii Maggie i Caleb wyruszyli w podróż poślubną. Wrócili do obozu Lejeune w Jacksonville w Karolinie Północnej, gdzie mieszkał Caleb.

Nowożeńcy wciąż mają przed sobą wyzwania. Według The Today Show Caleb spędził siedem miesięcy w służbie w Europie i na Bliskim Wschodzie. Spędzenie czasu osobno było trudne, ale para łączy nierozerwalne połączenie.

Co więcej, niektórzy inni Marines widzieli zdjęcie pary i rozpoznali Caleba, kiedy go zobaczyli!

Image by Maggie Earwood / Facebook

Ciągła wiara

W rzeczywistości nawet rok po ślubie ludzie codziennie wyciągali rękę do Schmidta, by wyrazić podziw dla jego fotografii.

Fotografia pomogła parze zachować wiarę, gdy było ciężko. Maggie przyznała, że była w stanie komunikować się ze swoim mężem tylko kilka razy w tygodniu za pośrednictwem poczty elektronicznej, co było znaczącym wyzwaniem.

„Ciężko było nie rozmawiać z nim tak bardzo, jak bym chciała…” wyznała. „Gdy to wszystko się działo, Bóg był zawsze ze mną i nim”.

Image by Maggie Earwood / Facebook

Dzielenie się miłością

Po kilku latach para nadal jest bardzo zakochana, a ich więź jest silniejsza niż kiedykolwiek. Co więcej, ich piękne zdjęcie nadal raduje tych, którzy się na nim natkną.

Caleb podzielił się swoimi przemyśleniami z The Today Show: „To całkiem fajne, że to, co zrobiliśmy, wciąż wpływa na ludzi wiele lat później”.

To wspaniałe, że z biegiem lat miliony ludzi są nadal poruszane niezwykłą fotografią. Teraz nazywamy to dzieleniem się miłością!

Image by @dwaynesimages / Instagram

Tradycja podtrzymana

Jedną z najpopularniejszych tradycji ślubnych, która jest nadal praktykowana, jest tradycja panny młodej w welonie.

Wedding Wire wyjaśnił, że ta tradycja jest starożytnym przesądem greckim i rzymskim. Zasłona chroni pannę młodą przed złymi duchami, które mogą próbować wyrządzić jej krzywdę. Noszenie welonu ukrywa twarz przed duchami, dzięki czemu jest bezpieczna. Jednak w dzisiejszych czasach wybór noszenia welonu lub nie jest bardziej estetyką niż przesądem.

Image by Dwayne Schmidt Photography

Tradycja związana z kwiatami

Inną tradycją wywodzącą się z przesądów jest wybór noszenia kwiatowych koron i girland.

Wedding Wire wyjaśnił, że Rzymianie wierzyli, że złe duchy nie mogą skrzywdzić nikogo, kto jest w kręgu. Panny młode były zatem zachęcane do noszenia girlandy z kwiatów, aby były chronione przed duchami próbującymi wyrządzić im krzywdę.

Obecnie ta historyczna tradycja ślubna wydaje się być bardziej popularna w Coachella niż podczas współczesnych ceremonii ślubnych!

Image by Annie Spratt / Unsplash

Tradycja o nazwie Stary, Nowy, Pożyczony i Niebieski

Tradycją którą nadal możemy spotykać na całym świecie jest ta o nazwie „coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego”.

„Coś starego” oznacza przeszłość panny młodej, podczas gdy „coś nowego” symbolizuje przyszłość panny młodej jako połowy pary. „Coś pożyczonego” powinno pochodzić od szczęśliwego małżeństwa, a „coś niebieskiego” reprezentuje miłość i wierność.

Naturalnie to para wybiera rozwiązania, które są zgodne z ich wierzeniem. Pamiętajmy że w tym wszystkim chodzi najbardziej o prawdziwą miłość i szacunek do drugiego człowieka.

Image by Adrianna Van Groningen / Unsplash

.