Najszybszy samochódKoenigseggAgera – dla każdego fana motoryzacji na dźwięk tej nazwy zapewne przechodzą ciarki. Niewtajemniczeni pewnie nie wiedzą, co ta nazwa oznacza. Tak właśnie nazywa się najszybszy samochód świata. Za jego produkcję odpowiada szwedzka firma Koenigsess.

Z wyglądu to typowy 2-drzwiony roadster. Pod maską ukryty jest silnik V8 o mocy maksymalnej 910 KM. Jest ona uwalniana przy 6850 obr./min. Aby osiągnąć tym autem setkę wystarczą 3,1 s. 200 km/h zaś Agera osiąga w czasie 8,9 s. Maksymalna osiągnięta do tej pory prędkość wyniosła 390 km/h. to 5-litrowa bestia. Imponujące jest też hamowanie. Z prędkości 300 km/h do zatrzymania się wystarczy bowiem zaledwie 7 s.

W 2011 r. Szwedzi wypuścili też na rynek zmodyfikowaną wersję tego samochodu, który nazwali Agera R. osiągała ona aż 1115 KM. Oprócz niej można też spotkać się z kilkoma edycjami limitowanymi: Agera S, Agera S Hundra, Agera X, Agera R BLT Chinese Edition, AgeraZijin, Agera R’13 Matte Blue. Chciałbyś się przyjechać którąś z nich?

.