Kultowe bajki dla dzieciZając i wilk, Smerfy, Kubuś Puchatek – te bajki najchętniej oglądały dzieci trzydzieści lat temu. Każdy nowy odcinek w telewizji był prawdziwym świętem, na które najmłodsi widzowie czekali z zapartym tchem. Co dziś po nich zostało?

Po nieustannych walkach małego zajączka z wrednym wilkiem – wyłącznie legenda. Ta rosyjska bajka całkowicie zniknęła z polskiej telewizji. Nie jest też kontynuowana, a więc na jej pojawienie się na jakiejkolwiek antenie raczej nie ma co liczyć.

Kubuś Puchatek zaś jest symbolem sam w sobie. Nie musi się pojawiać regularnie w telewizji, aby być rozpoznawalny. Dzięki, nawet te dzieci, które nigdy nie obejrzały ani nie przeczytały bajki o Kubusiu Puchatka, wiedzą, że lubił miód i miał małe-duże problemy. To też jeden z najpowszechniejszych motywów umieszczanych na zabawkach i gadżetach dla najmłodszych.

Największy sukces zdecydowanie odniosły małe, niebieskie ludziki. Bajki o przygodach Smerfów wciąż są chętnie oglądane. Mało tego – przeniosły się na kinowe ekrany w wersji filmowej! Niebieski świat Smerfów wciąż jest żywy!

.