Jak optycznie powiększyć mieszkanie?Takie pytanie często zadają właściciele niewielkich kawalerek, ale też większych mieszkań. Dlaczego? Bo nawet optyczne powiększenie zawsze sprawia, że mieszkanie staje się bardziej atrakcyjne. Specjaliści znają wiele trików, aby nawet najmniejsze lokum wyglądało na znacznie większe. Ty też je stosujesz?

Lustra, lustra i jeszcze raz lustra. Nie chodzi wyłącznie o ozdobę do powieszenia na ścianie. Mogą być drzwiami szaf, ale również po prostu całymi ścianami. To rozwiązania sprawdza się nie tylko w korytarzu, ale też łazience i sypialni. To na pewno najłatwiejszy i najszybszy sposób, dzięki któremu uzyskamy pożądany efekt. Odbijające się wnętrze nada głębi i sprawi, że nasze oko będzie dostrzegało pomieszczenie na znacznie większe, niż jest w rzeczywistości.

W niewielkich wnętrzach warto też postawić na jasne barwy. Nie musi być to od razu biel, bo możesz ja delikatnie złamać. Ważnym jest, aby nie przytłaczały one  swoim kolorem a rozjaśniały. Ta sama zasada dotyczy dodatków, szczególnie firan i zasłon. Jasne kolory nie pochłoną dziennego światła i ożywią każde wnętrze!

.