Gruzja – europejski kraj w AzjiGruzja – przez lata należała do ZSRR, chociaż od lat jest już odrębnym państwem. Przyciąga do siebie wielu Polaków. Nasi rodacy są bardzo lubiani w tym niewielkim górzystym kraju, co można poczuć na każdym kroku. A za co Polacy kochają Gruzję?

Kultura – to pierwsze, co przychodzi na myśl turystom wracającym z Gruzji. Tak obiad przeciąga się do późnej nocy. Suto zastawionym stołom towarzyszą śpiewy i tańce. Co prawda w uczcie najczęściej biorą udział mężczyźni, chociaż żadna Polka nie zostanie odgoniona od stołu. Dostanie też przepyszne gruzińskie wino, które leżakuje w glinianych beczkach zakopywanych w ziemi. Co odważniejsi mogą sięgnąć też po rakiję, czyli wódkę z winogron.

O ile następnego dnia stan zdrowia pozwoli warto udać się na wycieczkę. Od Batumi i plaż z pięknymi plażami, po góry w tym najwyższe pasmo Kaukazu z widokiem na Kazbek. Warto udać się też do Ureki, aby zobaczyć jedną z nielicznych na świecie czarnych, metalicznych plaż. W Vardzi zobaczysz zaś skalne miasto i wejdziesz na wzgórze z widokiem na Armenię.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie w Gruzji. Po więcej musisz udać się na miejsce!

.