Czego nie wiesz o…Co jeść, a czego unikać? Wybór w sklepach jest przeogromny, jednak nie wszystko powinniśmy bez obaw wkładać na swoje talerze. Dowiedz się więcej, co może Ciebie czekać, jeśli będziesz jadł nieodpowiednie produkty.

Lubisz mocno przypaloną kiełbaskę z grilla? Miej się na baczności! Mocno przypieczone mięso może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Szczególnie szkodliwe jest tłuste mięso, które   dłużej leży na ogniu, przez co dłużej wytapia się z niego tłuszcz i absorbuje niezdrowe składniki. Jedzenia takiego mięsa bez problemu możemy uniknąć. Niestety nie mamy wpływu na smog. Narażeni na jego wdychanie są szczególnie mieszkańcy wielkich miast. Smog powstaje poprzez zmieszania się wysokiego stężenia toksycznych gazów i pyłów. Jest on bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Odpowiada m. in. za astmę, alergię, zapalenie oskrzeli czy liczne nowotwory.

Nowotwory często wywołuje też nadmierne opalanie. Godziny największego upału, bez filtra –  to największe niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Specjaliści odradzają też korzystanie z solarium. Oba te sposoby opalania szczególnie wpływają na powstawanie czerniaka skóry.

.