Czego nie wiesz o MazurachKraina Tysiąca Jezior  – tak nazywane są najczęściej Mazury. Czy to prawda? Jakie jeszcze tajemnice kryje za sobą to wyjątkowe miejsce?

2600 – tyle mniejszych lub większych akwenów wodnych znajduje się we wschodnio-północnej części Polski. to m.in. Śniardwy, które zajmując powierzchnię 113,8 km 2 jest największym jeziorem i Jeziorak, którego długość wynosi rekordowe ok. 27,5 km.

Mazury to jednak nie tylko raj dla wielbicieli wody. Również na lądzie znajdziesz tu wiele atrakcji, unikatowych nie tylko na skale kraju, ale i świata. niewątpliwą ciekawostką są dziko żyjące konie. Wystarczy udać się na Półwysep Popielński, aby na żywo zobaczyć potomków tarpanów. Jadąc w stronę Grunwaldu można odwiedzić miejsce historycznej bitwy z 1410 r., a do Gierłoży – Wilczy Szaniec, czyli kwaterę wojenną Hitlera.

Jadąc na północ natkniesz się zaś na… piramidę. Położona w środku lasu niecodzienna budowla jest postawiona na wzór tych egipskich. W rzeczywistości pełniła ona rolę grobowca. Miejsce tajemnicze, ale nie mniej warte odwiedzenia, jak trójstyk państw. W najbardziej wysuniętym na północny-wschód punkcie województwa warmińsko-mazurskiego można znaleźć się w miejscu zetknięcia się ze sobą granic trzech państw: Litwy, Rosji i Polski.

Gotowy na odkrywanie kolejnych tajemnic?

.