Czego nie wiesz o IslandiiJedna z większych wysp na północy naszego globu. Pełna tajemnic i zaskakujących widoków. Islandia jest na pewno warta odwiedzenia, ale przed wyjazdem musisz poznać kilka jej tajemnic. Jakich? Oto one!

Noc i dzień to nie to samo, co w Polsce. Latem słońce nigdy nie zachodzi, zaś zimą noc trwa przez 18 godzin! Chociaż powierzchnia Islandii nie jest duża podróżując po niej musisz też liczyć się z dużą zmiennością pogody. Chociaż świeci słońce kilka kilometrów dalej może padać deszcz lub śnieg. Temperatury raczej nie rozpieszczają przy żadnej pogodzie, więc nastaw się raczej na chłód i wiatr niż spokojne zwiedzanie. Wiatr przez niektórych turystów jest wprost znienawidzony. Ten, który wieje w Polsce to zaledwie delikatne dmuchnięcie!

Przygotuj odpowiednio też swój portfel. Dla przeciętnego Polaka Islandia jest bardzo droga. Znany na całym świecie hamburger w McDonalds to koszt… 40 zł! A to jedna z najtańszych kanapek, które możesz tam zjeść. Rujnujące dla portfela mogą też okazać się ceny noclegów i transportu. Nie ważne jednak, ile wydasz, krajobrazy na długo pozostaną w Twojej pamięci.

.