10 zabawek, które musi każde dzieckoW sklepie z zabawkami niejeden dorosły może poczuć się jak dziecko. Tatusiowie chcieliby kupić wszystkie jeżdżące samochody, mamy zaś lalki. Teraz każdy bez problemu może spełnić marzenia ze swojego dzieciństwa. Oczywiście, pod pretekstem dbania o własne dziecko. A jakie zabawki kupić najmłodszemu dziecku, aby faktycznie było z nich zadowolone?  Oto 10 niezawodnych propozycji, które pokocha każde z nich.

1. Garnuszek na klocuszek

To zabawka, którą znają wszyscy rodzice, a każde dziecko na pewno się nią bawiło. Jak sama nazwa wskazuje ma ona kształt garnuszka, a w jego bokach są różnego kształtu dziurki. Zabawa polega na dopasowaniu do nich kształtu klocków. Najpierw to bardzo trudne zadanie w dopasowanie i włożenie, później dodatkowo można z dzieckiem bawić się w dopasowanie kształtu, wyszukiwanie kolorów oraz cyfr.

2. Bąk

To zabawka, którą bawili się nasi rodzice, my, a pewnie i będą uwielbiały ją nasze dzieci. tak prosta, że aż genialna. Wprawienie jej w ruch wokół własnej osi za pomocą tłoka powoduje, że zabawka wędruje po podłodze wydając charakterystyczny odgłos.

3. Lalka Barbie

Oczywiście to opcja dla dziewczynek. To prezent, z którego na pewno ucieszy się każda mała księżniczka. Kiedyś dostępna jedynie w Pewexie, teraz w każdym sklepie z zabawkami. Mimo upływu lat wciąż jest jedną z najbardziej lubianych zabawek. Każda Barbie jest piękna, ma długie włosy. Do tego może być niezwykle modna i mieć w swojej szafie więcej sukienek niż Ty. Barbie ma swojego towarzysza życia, czyli Kena oraz cały majątek – od samochodów, przez konie po całe zamki.

4. Klocki Lego

Kiedyś to ulubiona zabawka chłopców, teraz również dziewczynek. Klocki Lego ma chyba każde dziecko i każde je lubi. Dla mniejszych dzieci powstała seria Lego Duplo, dla starszych zaś od lat produkowane są klasyczne, małe klocki. Tworzą one różne zestawy, a największe z nich mogą tworzyć… samochody ciężarowe, statki, całe miasta i czego tylko dusza dziecka zapragnie. Na całym świecie można też zobaczyć całe „miasta” z klocków. Duński Legoland to miejsce, w którym doskonale odnajdzie się każdy chłopiec. Klocki Lego są uniwersalne i mają tylko jeden minus – mocno i boleśnie wbijają się w stopę bez zapowiedzenia.

5. Koń na biegunach

Kolejna zabawka, która towarzyszy dzieciom od wielu, wielu lat. Co prawda dziś częściej kupuje się dzieciom jeżdżący samochód niż konia na pozach, ale na pewno żadne nie przejdzie obok niego obojętnie.

6. Jojo

Zwane inaczej kołem Maxwella, ale z tą nazwą raczej spotkało się niewielu. Jojo to po prostu szpulka powieszona na sznurku. Gdy się ją spuszcza do dołu wpada w ruch obrotowy dzięki  czemu ponownie nawija się na sznurek. Wersje, które posiadają kulkowe łożysko spadając na dół zaczynają się kręcić, dzięki czemu można wykonywać różne triki. Można wybierać spośród wielu wzorów, kolorów a nawet świecące jojo. W Polsce co roku odbywają się nawet mistrzostwa. Dziecięca zabawka na profesjonalnym poziomie?

7. Książki

Dziś książki dla najmłodszych to nie tylko piękne kartki z wierszami czy bajkami. To również świetne zabawki. Książki interaktywne posiadają wstawki z innych materiałów czy przesuwane elementy. Niektóre, a dokładniej typu pop up, to całe wysuwane strony, które pokazują dziecku obrazki 3 D. książki dźwiękowe również są świetną zabawą i nauką w jednym.

8. Karton

Tak – zwykły tekturowy karton. Niezależnie od czasów jest to uniwersalna zabawka, która trafia w gusta wszystkich dzieci. Takie szaro bure ściany można przecież pomalować. Do tego bez problemu wytniemy okna, drzwi czy inne dziury. Karton może być bazą, zamkiem, budą, czy częścią toru przeszkód. Na koniec można schować do niego ulubione zabawki. Albo śmieci i wyrzucić do kosza. Zabawkę tę kochają też wszyscy rodzice. Powód? Bo kosztuje grosze, a dzieci mają zajecie na długi, długi czas!

9. Rower

Pierwszy biegowy, później już normalny, czyli z pedałami. Niektórzy rodzice, wzorem naszych dziadków, kupują też rowerki z czterema kółkami. Rower to jedna z zabawek, na które każde dziecko pcha się samo z siebie. Wiadomo, że będzie ona kosztowała wiele ran na kolanach, ale nikogo to jeszcze nie powstrzymało przed jazdą na rowerze. Z rowerem konkurują hulajnogi, rolki i inne wynalazki. Rower bezsprzecznie wygrywa z całą konkurencją.

10. Interaktywne zwierzęta

Każde dziecko w końcu dorasta do etapu: mamo, chcę mieć własne zwierzę! Często jednak okazuje się, że do takiej odpowiedzialności nie dorosło ani dziecko ani jego rodzice. Teraz to nie problem, bo bez problemu można kupić interaktywne zwierzęta. Będziesz musiał je karmić, wyprowadzać, głaskać. Reagują na komendy, podają łapę, mruczą. W ten sposób możesz mieć w domu nie tylko psa czy kota, ale całe egzotyczne zoo. A jak już Ci się znudzi zwierzątko wystarczy wyjąć z niego baterie i po problemie. Takie zwierzę na niby to świetny sposób aby nauczyć dziecko odpowiedzialności.

.