10 najdziwniejszych imion w PolsceFantazja rodziców nie zna granic, co często widać po imionach, które nadają swoim dzieciom. Czasami chwilowe zauroczenie dziwnym zlepkiem liter skutkuje wieloma latami wyśmiewania przez kolegów, a później zmianą swojego imienia w sądzie. Nie zawsze tak jest, bo czasami dzieci doceniają wyszukaną twórczość swoich rodzicieli. Jakie najdziwniejsze imiona rodzice nadali swoim dzieciom w naszym kraju? Oto 10 z nich, które nadane były w ostatnich latach.

1. Tito

Ten facet na zdjęciu to Josip Broz Tito. Od jego nazwiska powstał nowy termin – titoizm. Czy polski Tito pójdzie w jego ślady? Nie wiemy, kogo miałby rozdzielać, ale może on sam na to wpadnie.

2. Mrówka

Rodzina owadów należąca do błonkówek, podrzędu trzonkówek. Od niedawna pojawiło się jeszcze jedno znaczenie. Dziewczynka, człowiek. Nie wiemy, co mieli na myśli rodzice, którzy nazwali tak swoją córkę. Nie do końca też wiem, czy chcielibyśmy to wiedzieć. o

3. Żyraf

To nie męska odmiana żyrafy, a męskie imię. Tak nazywa się jeden chłopiec z naszym kraju. Ciekawe, jak będą wołali na niego koledzy w szkole…

4. Ziemomysł

To staropolskie imię, z którym można było się już spotkać w historii naszego kraju. dokładniej brzmiało ono Siemomysł, a wersja pisana i mówiona przez „Z” była jego błędnym odczytaniem. Pierwotnie imię to oznaczało „tego, kto myśli o swojej rodzinie”. Ciekawe o czym myśleli Ci rodzice.

5. Wolfgang

To imię pochodzenia germańskiego. Imieniny obchodzi 31 października. Chyba najbardziej znanym Wolfgangiem w historii jest Amadeusz Mozart. Czy w Polsce też wyrośnie tak sławny kompozytor?

6. Napoleon

Bonaparte – to pewnie pierwsze Twoje skojarzenie. W Polsce również możesz poznać Napoleona. Jego rodzice pewnie maja bojowe zapędy.

7. Myszon

Myszon to imię męskie. Oznacza dobrego przyjaciela, chociaż skrytego. Jest tajemniczy. To osoba, która uwielbia teatr i muzykę poważną. Lubi też wygodne życie, posłusznych ludzi dookoła, dla których może… rozkazywać. Ma ambicje, aby zostać autorytetem. Pewny siebie dąży do wyznaczonych celów.

8. Belzebub

Belzebub to semickie imię demona, a dokładnie wodza demonów. Nazywany też karmazynowym królem lub antychrystem. Synonim diabła, uważany za strażnika bram piekielnych. Rodzice tego dziecka chyba nie boją się Boga.

9. Guantanamera

Czyli dziewczyna z Guantanamo. To jedna z najpopularniejszych piosenek o Kubie. Niektórzy nawet uważają, że to pieśń patriotyczna tej wyspy. Legenda głosi, że pewnego dnia Garcia Fernandez napisał ją na cześć przepięknej dziewczyny, którą spotkał na ulicy. Zaczął ją zaczepiać, ale ta nie za bardzo była zainteresowana jego zalotami. Czyżby Guantanamera była wspomnieniem wakacyjnej podróży na Kubę.

10. Calineczka

To tytuł jednej z baśni Hansa Christiana Andersena. Po raz pierwszy wydana była w 1835 r. Od tej pory stała się klasyką, którą czytają całe pokolenia. Ale okazuje się, że Calineczka to nie tylko baśń, ale też imię jednej z dziewczynek w naszym kraju. Ulubiona baśń rodziców tej dziewczynki? Strzelamy: może to… Calineczka?

.